KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14488019
nr 1448 8019
Olle Hagdahl
(1910-1991), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 19/25, daterad -48. Bildmått: 32x22, yttermått inklusive ram: 50x33 cm
Olov (Olle) Hagdahl, svensk konstnär, grafiker och skulptör född 1910 i Stockholm, död 1991.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:39:39
14/2 07:09:15
Olle Hagdahl
Läs mer om Olle Hagdahl